niedziela, 23 czerwca 2013

Świątynia gwiazd

Labradoryt to kamień niezwykły, posiadający piękne odcienie, kolory, połysk i blask, jakiego brakuje innym minerałom. Według Eskimoskiej legendy, Zorza Polarna została uwięziona w skałach wzdłuż wybrzeża Labrador. Uwolnił ją przejeżdżający tamtędy Eskimoski Wojownik, rzucając w kamienie ostro zakończoną włócznią. Jednak nie cała Zorza została uwolniona, kilka jej świateł pozostało w skałach, dzięki czemu kamień zwany Labradorytem ma taki piękny połysk i wewnętrzne iskierki. Kamień ten ma właściwości niezwykłe, bowiem pomaga walczyć z frustracją, dodaje odwagi, jest pomocny w pozbywaniu się nieśmiałości i niezdecydowania. Kamień ma moc uwalniania od nałogów, oczyszczania aury i uwalniania pozytywnej energii, pomocnej w koncentracji. Labradoryt zwany jest również kamieniem, który przynosi szczęście. Nosząc przy sobie ten minerał pomagamy w oczyszczaniu umysłu, zwiększeniu koncentracji, życiu w harmonii z innymi, zwiększeniu entuzjazmu i intuicji.
Jak tu się nie zakochać w takim pięknym kamieniu. Dołożyłam mu do towarzystwa fasetowane kule kamienia słonecznego i oponkę cytrynu, wszystko zamknięte w srebrze próby 930 i 999.

7 komentarzy:

 1. Piękny, to mało powiedziane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudo:) co jedna praca to piękniejsza:)

  OdpowiedzUsuń
 3. tak labladoryt ma w sobie moc i tajemniczość i biżuteria z nim po prostu zachwyca - piękne serce aż oczu nie można oderwać od niego:) pozdrawiam Sylwia

  OdpowiedzUsuń
 4. wspaniały kamień, aż ciężko pojąć, jakie cuda potrafi stworzyć natura... i Ty :) nie potrafię nie zachwycać się i nie wychwalać wszystkich Twoich prac, są przepiękne! uwielbiam te misterne drucikowe robótki, przy tym każda inna, a tak samo urocza :)
  dziękuję za udział w moim candy i życzę powodzenia! :)
  pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 5. Powinnam zainwestować w parę kilo tego kamulca, zwłaszcza, że taki ładny ;) a w tych srebrnych drucikach wyjątkowo mu "do twarzy" ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Labradoryty są naprawdę wyjątkowe same w sobie, a z taką oprawą to już czysta magia:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. wow, po prostu zachwycajace!!!!

  OdpowiedzUsuń